חיפוש

עיריית בית שמש נלחמת בקורונה באמצעות רחפנים

בשל התפרצות וירוס הקורונה בבית שמש, הוטל סגר על שכונות בעיר ונמנעה כניסת כלי רכב אליהם. העירייה משתמשת ברחפנים כדי לכרוז הודעות לתושבים ולפזר התקהלויות אסורות.


רחפנים של DJI אנטרפרייז ישראל באמצעות פלייסיף הנציג הרשמי, החלו לפעול בשכונות החרדיות בבית שמש ולכרוז הודעות לתושבים, לפזר התקהלויות אסורות ולספק תמונות מצב עדכנית לעירייה ולמשטרה. בשל התפרצות וירוס הקורונה בבית שמש, הוטל סגר על שכונות בעיר והכניסה אליהן הוגבלה למורשים בלבד.לאור מספר מקרי התפרעות של התושבים שארעו באחרונה בשכונות בעיר, וכללו גם השחתה של ניידות משטרה על ידי גורמים קיצוניים, החליטה העירייה להשתמש ברחפנים במטרה לצמצם את החיכוך עם האוכלוסיה המקומית. על הרחפן מסוג מאוויק אנטרפרייז 2 מותקנת מערכת כריזה עוצמתית, המאפשרת לעדכן את התושבים במידע חשוב ועדכני מבלי להכניס שוטרים ופקחים עם ניידות לשכונות החרדיות.

בנוסף להודעות המשודרות בעברית ובאידיש, מספק הרחפן לגורמים הרלוונטיים תמונת מצב עדכנית על התקהלויות אסורות או הפרה של הנחיות למען שלום הציבור. רוב התושבים בשכונות החרדיות, לא מחוברים לאמצעי התקשורת המסורתיים כמו, טלוויזיה, רדיו ואינטרנט, ורחפנים מקצועיים הפכו למעשה לאמצעי תקשורת בשכונות אלה.