אנרגיה

בדוק תשתיות בבטיחות וביעילות

אנרגיה חשמלית

קווי חשמל המשתרעים על מרחקים גדולים הם מערכת הדם של רשתות החשמל המודרניות. הם מציגים אתגרי תחזוקה ייחודיים בשל פיזורם הגאוגרפי והגובה שלהם. באופן מסורתי הם נבדקים על ידי מסוקים אך ניתן לבחון אותם ביתר קלות ויעילות באמצעות צוותי פיקוח של רחפנים אשר יכולים להתחיל בביצוע המשימה רגעים ספורים לאחר הגעתם לאתר.

DJI Inspire PRO - רחפן ייעודי לביצוע בדיקות מצויד במצלמת Zenmuse X5 עם חיישן 4/3'', מסוגל לצלם תמונות ברזולוציה של 16 מגה-פיקסל ווידאו באיכות של 4K. רמות איכות אלה מבטיחות ניתוח מפורט לאחר הבדיקה ואילו העדכון החי יאפשר למפעילים לראות בעיות משמעותיות במהלכה. 

רחפנים מסדרת M600 המיועדים להרמת משקלים כבדים בשילוב גימבל DJI Ronin-MX מספקים לצוותי הבדיקה את היכולת לפרוס מצלמות חיישנים כבדות וגדולות הדרושות לעבודות יותר מיוחדות. השליטה בכלי נעשית על ידי בקר הטיסות החדש של A3 וניתן להגיע לרמת דיוק בריחוף של סנטימטר באמצעות שדרוג למערכת ה- D-RTK GNSS של DJI.

עוד ניתן להוסיף שתי מערכות לוויין ו- IMU נוספות היוצרות בסך הכל שש שכבות של מידע בכדי להבטיח טס באמינות מוחלטת בכל עת. התמיכה של המערכת ב- SDK של DJI מאפשרת להתאים אותה אישית להפשטת הבדיקה, מדפוסי טיסה סטנדרטיים ועד טיסה אוטונומית לחלוטין. כמו כן ניתן להשתמש בתחנת בסיס גם כדי לאפשר שליטה של ​​עד 5 כלים בו זמנית כדי לאפשר בדיקת קטעי קו שונים בו זמנית.

אנרגיה גז ודלק

בטיחות ויעילות הם החשובים ביותר למתקני זיקוק אנרגיה מודרניים ובדיקות תקינות הן קריטיות לשמירה על פעילות המתקן. שיטות בדיקה מסורתיות תמיד היו מאתגרות שכן מתקנים כאלה יכולים לכסות שטחים גדולים עם פריסות מבניות מורכבות. הרחפנים מאפשרים לבדוק גם את המתקנים הגדולים ביותר מהאוויר ובמהירות.  

 

סדרת DJI פאנטום (Phantom) מאפשרת לבצע מדידות מתקן פשוטות בגובה רב וכן בדיקה אנכית מקרוב. לתרחישים תובעניים יותר ניתן להתאים את מגוון המוצרים הרחב של DJI הכולל בין היתר את חיישן ההדמיה התרמית Zenmuse XT שנוצר בשיתוף עם FLIR, ה- Zenmuse X5 עם חיישן ה- Micro 4/3'' הגדול שלו ופלטפורמות ביעילות גבוהה המציעות זמני טיסה ממושכים של עד 30 דקות.  

 

בשורה התחתונה, אין זה משנה אילו טכנולוגיות מיושמות, מערכות אלה מאפשרות לצוותים לזהות במהירות חולשות מבניות, לסרוק אחר נקודות חמות, לזהות נזילות גז ועוד, ולהעניק את האפשרות לקבל החלטות במהירות ולעבור ביעילות רבה יותר לפעולות מתקנות.

אנרגיה סולארית

מצלמת ה- DJI Zenmuse XT מציעה יתרונות רבים עבור פקחי פאנלים סולאריים על גגות ומפעילי חוות סולריות גדולות. בנוסף לכך שהיא מסוגלת להציג בבירור חריגות טמפרטורה בתמונה תרמית באמצעות טכנולוגיית CRISP, ניתן להשתמש ב- Zenmuse XT לסריקת לוחות סולאריים במהלך פעולה רגילה על פני שטחים גדולים בתוך פרק זמן קצר. כך ניתן לבודד לוחות תקולים במהירות ולבצע תיקונים תוך שמירה על ייצור אנרגיה ברמות מיטביות.  

 

מצלמת ה- XT מחוברת לרחפן מאטריס 100 בעל זמן טיסה של מעל 30 דקות, מה שמאפשר בדיקה של אתרים גדולים בטיסה יחידה. סדרת Inspire של DJI בשילוב עם מצלמות ה- Zenmuse X3 או X5, מספקות למפעלי אנרגיה סולארית אפשרות לבדוק מערך פאנלים במהירות וביעילות. במקום לשלוח פקחים למפעל כדי לבדוק פאנלים בודדים ברגל, טיסת רחפן שהוקלטה באמצעות וידאו 4K מספקת את בהירות התמונה הדרושה לביצוע בדיקות ראשוניות. לאחר מכן, נדרשים הפקחים רק לחקור אזורים בעייתיים, וכך להגדיל באופן משמעותי את היעילות ואת התפוקה שלהם.

רחפנים

וציוד נלווה

רחפן מאטריס V200 Matrice

סדרת מטריס Matrice

פלטפורמה קשיחה ורב-תכליתית
בעלת זמן טיסה ממושך לבדיקה
ובקרה של נכסי האנרגיה שלך

רחפן אינספייר 1 Inspire

 אינספייר 1 Inspire

פתרון הדמה תרמי משולב לשימוש
עם רחפנים מסדרת מטריס (Matrice) היכולים לזהות תקלות במבנים

מצלמה לרחפן Zenmuse Z30

Zenmuse Z30

מצלמת זום אופטית משולבת 30x לקבלת תצוגה מפורטת מרחוק

תודה! ההודעה התקבלה בהצלחה